ევროპის მუზეუმების კონფერენცია ათენში, საბერძნეთი – პროგრამა და რეგისტრაცია
2023 წლის 12-13 დეკემბერს აკროპოლისის მუზეუმში (ათენი, საბერძნეთი) იმართება ევროპის მუზეუმების კონფერენცია "მუზეუმების ევროპა: ახალი განმარტებები, ახალი პერსპექტივები - იდენტობა, სანდოობა, მდგრადობა".
ევროპის მუზეუმების კონფერენცია ტარდება ICOM-ის საბერძნეთის ეროვნული კომიტეტის ორგანიზებით და აერთიანებს ძირითად პარტნიორებს - ICOM ევროპას, ICOM საფრანგეთს, ICOM კვიპროსს - და ასოცირებულ პარტნიორებს: ICOM ბელგია, ICOM საქართველო, ICOM გერმანია, ICOM იტალია, ICOM მოლდოვა, ICOM რუმინეთი, და ICOM CECA (განათლების და კულტურის აქციების საერთაშორისო კომიტეტი). კონფერენცია მიზნად ისახავს მუზეუმის ფუნდამენტური ფუნქციებისა და მნიშვნელოვანი როლის შესწავლას თანამედროვე გამოწვევების საპასუხოდ, მიმოიხილავს პოსტ-პანდემიის პერიოდს და გაანალიზებს იდენტობის, ნდობისა და მდგრადობის საკითხებს ევროპის მუზეუმებში. ICOM-ის 2023-2028 წლების სტრატეგიული გეგმის თანახმად, კონფერენციის ფარგლებში გაიმართება მრგვალი მაგიდის დისკუსიები ევროპის მუზეუმების მომავლის თემატიკაზე. ევროპის მუზეუმების კონფერენცია დაასრულებს მთელი რიგი ღონისძიებების ციკლს, რომელიც 2023 წლის განმავლობაში ჩატარდა ICOM-ის საბერძნეთის ეროვნული კომიტეტის 40 წლის იუბილეს აღსანიშნავად. იხილეთ კონფერენციის პროგრამა - 12-13.12/2023 რეგისტრაცია ონლაინ-დასწრებისთვის - ბმული ევროპის მუზეუმების კონფერენციის პროექტის მხარდამჭერები: ICOM SAREC, აკროპოლისის მუზეუმი, ICOM საფრანგეთი და ICOM გერმანია.

European Museum Conference in Athens, Greece – programme and registration
European Museum Conference, “Europe of Museums: New Definitions, New Perspectives – Identity, Credibility, Sustainability" will be held on 12-13 December 2023 in Acropolis Museum in Athens, Greece.
Organized by the ICOM Hellenic National Committee, the European Museum Conference proudly brings together key partners: ICOM Europe, ICOM France, and ICOM Cyprus, alongside associated partners: ICOM Belgium, ICOM Georgia, ICOM Germany, ICOM Italy, ICOM Moldova, ICOM Romania, and ICOM CECA.
Join us for an exploration into fundamental museum functions and their pivotal role in tackling contemporary challenges. Together, let’s navigate the new post-pandemic landscape, discussing identity, credibility, and sustainability in European museums.
Aligned with ICOM’s Strategic Plan 2023-2028, the conference aims to ignite meaningful discussions that will shape the future of European museums.
The European Museums Conference marks the culmination of a series of events taking place throughout 2023, commemorating the 40th anniversary of the ICOM Hellenic National Committee.
Check out the Conference Programme – 12-13.12/2023
Registration – Online
The European Museum Conference project is supported by ICOM SAREC, the Acropolis Museum, ICOM France, and ICOM Germany.