2024 წლის 31 მაისს, 19:00 სააათზე გიწვევთ ICOM CIDOC – სამუზეუმო დოკუმენტაციის საერთაშორისო კომიტეტისა და ICOM საქართველოს თანამშრომლობით ორგანიზებულ მე-3 ვებინარზე “ციფრული გამოწვევები: 3D, AR, VR, AI, ...
დაწვრილებით11 მაისი, 2024
მუზეუმების საერთაშორისო საბჭოს (ICOM) ინიციატივით, მუზეუმის საერთაშორისო დღე ყოველწლიურად 1977 წლიდან აღინიშნება საზოგადოების განვითარებაში მუზეუმის როლის გაცნობიერების მიზნით. მუზეუმის საერთაშორისო დღე ...
დაწვრილებით18 აპრილი, 2024
2024 წლის 26 აპრილს, 19:00 სააათზე გიწვევთ ICOM CIDOC - სამუზეუმო დოკუმენტაციის საერთაშორისო კომიტეტისა და ICOM საქართველოს თანამშრომლობით ორგანიზებულ მე-2 ვებინარზე "ხელმისაწვდომი სტანდარტები და გზამკვლევები". რეგისტრაციისათვის, ...
დაწვრილებით13 აპრილი, 2024
2024 წელს ICOM-ის საქართველოს ეროვნულმა კომიტეტმა მიიღო და დაამტკიცა 100-ზე მეტი განაცხადი ინდივიდუალურ, სტუდენტურ და ინსტიტუციურ წევრობაზე. მიმდინარე წლის გაწევრიანების პროცესში ICOM-ის ...
დაწვრილებით16 მარტი, 2024
მუზეუმების საერთაშორისო საბჭომ (ICOM) მუზეუმის საერთაშორისო დღის 2024 წლის თემა გამოაცხადა - ცოდნის გავრცელება: “მუზეუმები განათლებისა და კვლევისათვის“ 2024 წელს მუზეუმის საერთაშორისო დღის თემა ხაზს უსვამს ...
დაწვრილებით14 მარტი, 2024
2024 წლის 22 მარტს, 20.00 სააათზე გიწვევთ ICOM CIDOC - სამუზეუმო დოკუმენტაციის საერთაშორისო კომიტეტისა და ICOM საქართველოს მიერ ორგანიზებულ ვებინარზე "გამოსახულების დოკუმენტაციის შესავალი სამუზეუმო კოლექციებში". რეგისტრაციისათვის, ...
დაწვრილებით18 თებერვალი, 2024
გიწვევთ 2024 წლის 25 - 29 სექტემბერს ICOM DEMHIST-ის, ICOM MPR-ის, ICOM საქართველოსა და თბილისის მუზეუმების გაერთიანების ერთობლივი საერთაშორისო კონფერენციაზე “სახლ-მუზეუმები გზაჯვარედინზე: როგორ გავაძლიეროთ ...
დაწვრილებით01 თებერვალი, 2024
ICOM-ის სამუზეუმო კვლევებისა და გაცვლის საერთაშორისო ცენტრი (ICOM-IMREC) სთავაზობს ექსკლუზიურად ICOM-ის წევრებს სრულად დაფინანსებულ 10 სტიპენდიას. ეს სტიპენდიები მიზნად ისახავს სამაგისტრო ხარისხის მიღების ...
დაწვრილებით24 იანვარი, 2024
ლურჯი ფარის საქართველოს ეროვნული კომიტეტისა და ICOM-ის საქართველოს ეროვნული კომიტეტის განცხადება სოხუმის ეროვნულ გალერეაში მომხდარ ხანძართან დაკავშირებით გვსურს გამოვეხმაუროთ სოხუმში, 2024 წლის 21 იანვარს ...
დაწვრილებით04 იანვარი, 2024
ICOM-ის პრემია წარმოადგენს პირველ გლობალურ ჯილდოს, რომელიც შეიქმნა მდგრადი განვითარების მიმართულებით ინოვაციური ინიციატივებისა და სამუზეუმო პრაქტიკის აღიარებისა და წარმოჩენის მიზნით. ამავდროულად, ეს არის ...

Join us on April 26, 2024, at 19:00 gmt+4 for the 2nd webinar titled "Available Standards and Guidelines," hosted by ICOM CIDOC - International Committee on Museum Documentation in collaboration with ICOM ...
Read more13th april, 2024
In 2024, the National Committee of ICOM Georgia approved more than 100 applications for individual, student, and institutional membership.During this year’s membership process, applications were submitted ...
Read more14th march, 2024
ICOM CIDOC - International Committee on Museum Documentation announces the launch of an online seminar series held on the last Friday of each month at 17:00 CET (20.00pm Tbilisi time). Inaugural webinar ...
Read more18th february, 2024
25-29 September 2024 in Tbilisi, Georgia Join us at the collaborative conference hosted by DEMHIST, ICOM MPR, ICOM Georgia, and Tbilisi Museums Union: "House Museums at the Crossroads: Empowering Social ...
Read more01th february, 2024
In a groundbreaking initiative, The ICOM International Museum Research and Exchange Centre (ICOM-IMREC) will offer 10 fully funded scholarships exclusively for ICOM members. These scholarships are designed ...
Read more24th january, 2024
Joint Statement by the National Committees of Blue Shield and ICOM Georgia Regarding the Fire at the National Gallery of Sokhumi. We express our deep concern and sorrow in response to the devastating fire ...
Read more04th january, 2024
The ICOM Award is the first global award that recognises innovative initiatives and exemplary museum practices in sustainable development. It is also the first award that ICOM addresses to all its members. In ...