2025 - ICOM საქართველო აცხადებს ახალი წევრების მიღებას მუზეუმების საერთაშორისო საბჭოში – ICOM.
ICOM საქართველო აცხადებს ახალი წევრების მიღებას მუზეუმების საერთაშორისო საბჭო (ICOM) – წარმოადგენს პროფესიულ საერთაშორისო ქსელს, რომელიც აერთიანებს 53,576 წევრს 129 ქვეყნიდან. ...
ICOM Europe 2024 წლის სასწავლო კურსი თბილისში, იწყება!
24 ნოემბერი, 2024
2024 წლის 25-27 ნოემბერს თბილისში ჩატარდება ICOM Europe 2024-ის სასწავლო კურსი თემაზე „კულტურული მემკვიდრეობის მდგრადობა: მემკვიდრეობის დაცვა კრიზისულ ზონებში“. სასწავლო კურსში მონაწილეობას იღებენ თბილისის ...
ICOM ევროპის 2024 წლის საერთაშორისო კონფერენცია - პროგრამა
18 ნოემბერი, 2024
ICOM ევროპის 2024 წლის საერთაშორისო კონფერენცია „მემკვიდრეობის მდგრადობა: კულტურული მემკვიდრეობის დაცვა კრიზისულ ზონებში“ 2024 წლის 28-29 ნოემბერს გიწვევთ ICOM ევროპის საერთაშორისო კონფერენციაზე, რომელიც ...
განაცხადების მიღება | საერთაშორისო ვორქშოფი “მუზეუმში ყველაფერი გვიყვება ამბავს”
18 ოქტომბერი, 2024
განაცხადების მიღება | საერთაშორისო ვორქშოფი “მუზეუმში ყველაფერი გვიყვება ამბავს” 3-4 დეკემბერი, 2024 | თბილისი, საქართველოICOM-ის მარკეტინგისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის საერთაშორისო კომიტეტი (MPR), ...
ვებინარზე რეგისტრაცია: ICOM-ის სამუზეუმო ეთიკის კოდექსის რედაქტირება
05 სექტემბერი, 2024
გაცნობებთ, რომ ა/წ 16 სექტემბერს ICOM-ის ეთიკის კომიტეტი (ETHCOM) იწვევს ICOM-ის წევრებს ICOM-ის სამუზეუმო ეთიკის კოდექსის რედაქტირების საერთაშორისო ვებინარზე. ვებინარზე კომიტეტის წევრები გაგაცნობთ კოდექსის ...
თეზისების მიღება: ICOM MPR 2024 საერთაშორისო კონფერენცია
18 აგვისტო, 2024
Მუზეუმის კომუნიკაცია გზაჯვარედინზე: საზოგადოების გაძლიერება ცვლილებებისა და კრიზისის დროს ICOM-ის მარკეტინგისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის საერთაშორისო კომიტეტის, ICOM საქართველოს, თბილისის მუზეუმების ...
თეზისების მიღება: ICOM ევროპის 2024 წლის საერთაშორისო კონფერენცია
08 აგვისტო, 2024
ICOM ევროპის 2024 წლის კონფერენცია „მემკვიდრეობის მდგრადობა: კულტურული მემკვიდრეობის დაცვა კრიზისულ ზონებში“ 28-29 ნოემბერი, 2024 / თბილისი, საქართველო თეზისების მიღების ბოლო ვადა: 2024 წლის 30 სექტემბერი. 2024 ...
დეკლარაცია შეიარაღებული კონფლიქტებისა და პოლიტიკური არასტაბილურობის დროს არქივების, ბიბლიოთეკების, მუზეუმებისა და მემკვიდრეობის ძეგლების დაცვის შესახებ
06 აგვისტო, 2024
ჰააგის 1954 წლის კონვენციის 70-ე წლისთავთან დაკავშირებით შეიარაღებული კონფლიქტის დროს კულტურული ფასეულობების დაცვის შესახებ, ICOM-მუზეუმების საერთაშორისო საბჭომ, ICA-არქივების საერთაშორისო საბჭომ, ICOMOS-ძეგლებისა ...
განაცხადების მიღება ICOM-ის სამუზეუმო სწავლების საერთაშორისო ცენტრის (ICOM-ITC) საგრანტო კონკურსში (ოქტომბერი-ნოემბერი, 2024)
30 ივნისი, 2024
2024 წლის 23 ოქტომბრიდან 1 ნოემბრის ჩათვლით ICOM-ITC სასწავლო პროგრამა თემაზე „მუზეუმის მდგრადი მართვა: ადგილობრივი გამოწვევები და საუკეთესო პრაქტიკა!“ ჩატარდება ქალაქ ნანჩანგსა და ჯინგდეჟენში (ჯიანგსის ...
V&A ტრენინგი "მუზეუმებისა და კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის საგანგებო სიტუაციების დაგეგმვის საკითხები"
08 ივნისი, 2024
2024 წლის 8-12 ივლისს ICOM საქართველოსა და ვიქტორია და ალბერტის მუზეუმის ორგანიზებით ჩატარდება საერთაშორისო ტრენინგი მუზეუმებისა და კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის საგანგებო სიტუაციების დაგეგმვის საკითხებზე. ტრენინგის ...

From 25-27 November 2024, Tbilisi will host the ICOM Europe 2024 Training Course titled: “Heritage Resilience: Safeguarding Cultural Legacy in Crisis Zones.” The training course will involve representatives ...
ICOM Europe 2024 Conference - Programme now available
18th november, 2024
ICOM Europe 2024 International Conference: "Heritage Resilience: Safeguarding Cultural Legacy in Crisis Zones" Join us on November 28-29, 2024, for the ICOM Europe International Conference dedicated ...
Call for Applications | Everything in a Museum Communicates International Workshop
18th october, 2024
Call for Applications | International Workshop “Everything in a Museum Communicates” December 3rd – 4th, 2024 | Tbilisi, Georgia ICOM International Committee for Marketing and Public Relations (MPR), ...
Join the Global Webinar on the Revision of the ICOM Code of Ethics for Museums
05th september, 2024
Register for the Global Webinar on the Revision of ICOM Code of the Ethics for Museums here. The Standing Committee of Ethics (ETHCOM) invites ICOM members to a global webinar on the Revision of ICOM Code ...
ICOM MPR 2024 Conference: Call for Presentations
18th august, 2024
ICOM MPR 2024 Conference – CALL FOR PRESENTATIONS Museum Communications at a Crossroads: Empowering Our Communities in Times of Change and Crisis A joint conference from ICOM Marketing and Public Relations, ...
Call for Papers: ICOM Europe 2024 Conference
08th august, 2024
ICOM Europe 2024 Conference: Heritage Resilience: Safeguarding Cultural Legacy in Crisis Zones” Dates: November 28-29, 2024 Location: Georgian Museum of Fine Arts. Tbilisi, Georgia Abstract Submission ...
Declaration on the protection of archives, libraries, museums and heritage places during armed conflicts and political instability
06th august, 2024
In commemoration of the 70th anniversary of the 1954 Hague Convention for the Protection of Cultural Property in the Event of Armed Conflict, the International Council on Archives (ICA), the International ...
Call for ICOM-ITC grants: Sustainable museum management: local challenges and best practices
30th june, 2024
The next workshop of the ICOM International Training Centre for Museum Studies (ICOM-ITC) will be held from 23 October to 1 November 2024 in the cities of Nanchang and Jingdezhen, Jiangxi province, China. In ...
V&A Capacity building training on Emergency Planning for museums and cultural heritage protection
08th june, 2024
From July 8-12, 2024, we invite Georgian museum and heritage specialists to participate in an capacity building training on Emergency Planning for museums and cultural heritage protection. This training ...
CIDOC Friday’s Webinar 3rd Series – Digital challenges: 3D, AR, VR, AI, digital copies… Legal, authenticity, and other issues
25th may, 2024
Join us on May 31, 2024, at 19:00 gmt+4 for the 3rd webinar titled “Digital challenges: 3D, AR, VR, AI, digital copies… Legal, authenticity, and other issues” hosted by ICOM CIDOC – International Committee ...